Jste starší 18 let?

Vstoupením na naše stránky vinosimak.cz souhlasíte s obchodními podmínkami
Na následující stránce můžete koupit alkohol. Kliknutím na tlačítko "ano jsem" potvrzujete že jste starší 18 let

O nás

Naše hodnoty a cíle

Rodinné vinařství s tradicí

Rodinná vinařská firma Víno Šimák s tradicí po předcích rozvinula po roce 1989 malovýrobu do většího objemu.

Tradici založil v roce 1930 v Horních Věstonicích Ladislav Lekavý, dědeček Jiřího Šimáka. Vinařství používá vlastní hrozny sklizené z šesti hektarů průměrně osmnáctiletých vinohradů obhospodařovaných v integrované produkci. Rozkládají se v okolí Mikulova a Horních Věstonic na jižních svazích Pavlovských vrchů ve vyhlášených tratích Pod Turoldem, Pod Martinkou a Pod Děvínem.

Vinařství se zaměřuje na přívlastková vína v širší odrůdové skladbě (Chardonnay, Neuburské, Veltlínské zelené, Cabernet Sauvignon, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe – také na rosé), ale výsadní postavení zaujímá Sauvignon a Ryzlink vlašský z vápencového podloží Pálavy.

Pro doplnění sortimentu pochází z výkupu z Horních Věstonic odrůda Pálava. Jiří Šimák v dvojjediné roli vinohradníka a vinaře vyrábí vína kombinací tradičních a moderních metod. Používá řízené kvašení s ušlechtilými kvasinkami. V sortimentu jsou též jemně perlivá vína.

Produkce našeho vinařství se objevuje ve vinotékách a gastronomických provozech v Praze, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Ostravě a dalších velkých městech. Odběratele zásobujeme vlastní rozvážkovou službou.

Víno Šimák nabízí návštěvníkům kromě různých typů degustací ve sklepích v Horních Věstonicích nebo v Mikulově na objednávku také gastronomické programy včetně pečených selat nebo naopak vegetariánských menu. Vinařství v poslední době rekonstruovalo degustační sklep a vybavilo se novými technologiemi.

Víno Šimák Sledujte nás na instagramu
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

X